q

Malinový Kratom Chia pudink

MALINOVÝ KRATOM CHIA PUDINK

Tento malinový Kratom Chia pudink je hezká a výživná snídaně. Je to také příjemné odpolední občerstvení nebo zdravý dezert!

Za prvé, co je to Kratom Chia pudink?

Chia semínkový pudink je chlazený nevařený dezert. Můžete použít jakékoli mléko, jako je mandlové nebo kokosové mléko nebo dokonce ovocné pyré. Smícháte s chia semínky a poté se ochladí, dokud se nedosáhne pudingové struktury. Jednoduché!

 

Jaký je ideální poměr chia pudinku:

Poměr je důležitý, takže pokud je to možné, dodržujte recept.

Lžíce Chia pudinků mají obecně poměr čtyř dílů kapaliny k jednomu dílu chia. Když do tohoto receptu na chia pudink přidáme řecký jogurt, poměr se mírně liší.

Super věc na Chia pudinku je, že je to jeden z těch druhů jídel na prázdném plátně. Možnosti jsou nekonečné, a když jsem vykouzlil světle růžové a zelené vrstvy tohoto Kratom Chia pudinku, nemohl jsem se nenudit.

Proč tento jednoduchý recept na chia pudink zcela zachrání vaše rána:

 • Kratom vás skvěle nakopne a připraví na náročný den v práci!
 • Tento malinový Kratom Chia pudink přináší spoustu zdravotních výhod. Tato malá semínka mají vysoký obsah bílkovin, vlákniny, vápníku, antioxidantů a mají velké množství esenciálních omega-3 kyselin, kterým se žádná jiná rostlinná potravina nevyrovná!
 • Je to hotový zázrak! Suroviny smíchejte večer předtím, vložte do lednice a těšte se na speciální pudinkovou pochoutku další den. Je to tak snadné. Můžete udělat velkou dávku a týden si nedělat starosti se snídaní.
 • Tento recept na pudink nevyžaduje vaření. Vše co potřebujete je mixér.
 • Je to skoro nejhezčí snídaně, jakou si lze představit.

Pokud mám být upřímný, snídaně je moje nejméně oblíbené jídlo dne. Ne že bych neměl rád snídaně. Jenom se mi je nechce dělat :D

Ale myslím si, že můj obecný nedostatek nadšení pro snídani pramení z mého rozčarovaného ranního já s rozmazanýma očima, které zcela postrádá schopnost přemýšlet o tom, co si dát k snídani, natož energii, aby to skutečně zvládl.

Tipy šéfkuchaře:

 • Chia semínka jsou prakticky bez chuti, takže si nedělejte starosti s tím, že množství semínek zvýšíte na hustší pudink.
 • Pro tento recept doporučuji plnotučné kokosové mléko, na rozdíl od lehkých produktů, protože dodává Kratom Chia pudinku mnohem více struktury a chuti.
 • Pokud by vám chia semínka v rybích vejcích vadila, klidně si chia semínka namelte ve svém mlýnku na koření nebo kuchyňském robotu. Tento krok neohrozí jejich gelovací schopnosti.

Jak dlouho vydrží chia pudink v lednici?

Zbytky nebo předem připravené pudinky udržíte v lednici zakryté asi 4–5 dní, takže si můžete připravit 5 jednotlivých pudinků a připravit si snídaně pro celý pracovní týden.

 

Malinový Kratom Chia pudink

 Čas přípravy 10 minut

 Chlazení 8 hodin

 Celkový čas 10 minut

 Porce 4

 Kalorie 350 kcal

Ingredience

 • šálek kokosového mléka
 • šálek čistého řeckého jogurtu
 • lžíce javorového sirupu nebo jiného vámi zvoleného sladidla
 • 1/2 šálku malin plus další na ozdobu
 • čajové lžičky prášku kratom
 • 1/4 šálku chia semínek

Instrukce

 1. V malém kuchyňském robotu nebo mixéru smíchejte 1/2 šálku kokosového mléka, 1/2 šálku řeckého jogurtu, 1 lžíci javorového sirupu a 1/2 šálku malin. Rozmixujte dohladka. Nalijte do nádoby a vmíchejte polovinu chia semínek.
 2. V samostatné nádobě smíchejte zbývající 1/2 šálku kokosového mléka, 1/2 šálku řeckého jogurtu, 1 lžíci javorového sirupu a prášku kartom. Šlehejte do spojení, poté vmíchejte zbývající chia semínka.
 3. Obě nádoby zakryjte a dejte přes noc do chladu. K podávání navrstvíme malinový chia pudink a kratom chia pudink do sklenic a navrch dáme čerstvé maliny.