O Kratomu

O kratomu

Tento článek přináší základní znalosti o této nádherné rostlině a její historii. Ideální pro nové lidi ve světě kratomu. (Tímto článkem nenavádíme k užívání kratomu. Slouží pouze k edukačním účelům.)

Kratom (Mitragyna Speciosa) je rostlina, o které většina lidí až donedávna neslyšela. Jedná se o tropický listnatý strom, který může dorůstat do výšky až 30 metrů a patří do čeledi Mořenovitých, stejně jako například káva. Lidé jej denně používají k chronickým bolestem, problémům se spánkem nebo k rekreačnímu využití.

Co je kratom a jaký je jeho původ?

Kratom používají domorodé kmeny jako tradiční medicínu už od pradávna. Listy se dříve sbíraly, aby získaly extra energii a pomohly lidem relaxovat. Kratom používali zejména zemědělci nebo lidé s fyzicky těžkou prací. Postupem času stále více lidí začíná užívat kratom rekreačně nebo k léčbě chronické bolesti.

Účinky kratomu

Různé druhy kratomu mají specifické účinky, ale většina poskytuje mnohé z následujících efektů:

  • Zvýšení energie
  • Zlepšení koncentrace
  • Úleva od bolesti
  • Relaxace
  • Vyšší sociabilita/komunikativnost

 

Červený kratom
Červený je nejprodávanějším kratomem na světě. Zkombinujte prodeje zeleného a bílého dohromady a prodeje červeného jsou ještě víc. Důvodem je, že Červený kratom je pro většinu uživatelů nejsilnější kratomovou žílou na trhu. Červený kratom má i jiné účinky, ale ty jsou jemnější než u zeleného a bílého kratomu. Některé z těchto účinků jsou: zlepšení nálady a úleva od bolesti. Díky svým silným relaxačním účinkům je také dokonalým kratomem pro poklidné večery.

Bílý kratom

Bílý kratom zvyšuje energii. Silně stimuluje vaši náladu, budete se cítit šťastní a živější. Kvůli tomuto zvýšení energie ho lidé používají k práci nebo když jdou na párty. Bílá žíla má také některé jemnější účinky, jako jsou: úleva od bolesti a relaxační účinky.

Zelený kratom

Zelený kratom lze nejlépe popsat jako euforický. Kratom je ideální do společnosti nebo na potlačení stresu před prezentací v práci. Má výhody červené a bílé žíly. Ať už se snažíte zvýšit produktivitu nebo se snažíte omezit bolesti zad, zelený kratom to zvládne za vás.

 

Je kratom legální?

Kratom je ve většině zemí světa legální, včetně České republiky, velké části Evropy i USA. Nezávislé průzkumy hovoří o tom, že jen v USA je kolem 15 milionů uživatelů kratomu, tedy zhruba 5 % celé americké populace. V Dánsku, Finsku a Norsku je kratom regulován jako farmaceutický přípravek a může být lékařsky předepisován pro svoje příznivé zdravotní účinky. Nicméně je nutné zmínit, že přestože je kratom v České republice legální, není schválen jako potravina či výživový doplněk a je tedy možné si jej koupit pouze pro sběratelské účely a jako takový je prodávaný i na našem e-shopu.

Zpět do obchodu